STEM mokymo priemonė NASA "Kosmoso Iššūkis"

239,00 

Prekės kodas: 45570

LEGO Education Kosmoso iššūkio užduočių laukas padės klasėje persikelti į Marso paviršių ir išmėginti savo sukurtus robotus.

Pamokų planai anglų kalba LEGO® Education svetainėje

Neturime

Aprašymas

Kosmoso užduočių laukas yra LEGO Education EV3 rinkinio papildymas. Šio rinkinio tema – kelionė į Marso planetą. Žaisdami mokiniai susipažįsta su sudėtingomis robotų projektavimo ir užduočių sprendimo užduotimis. Spręsdami problemas vaikai mokosi programavimo, informatikos, matematikos ir fizikinių dėsnių pagrindų. 

nasa kosmoso iššūkis lego education

LEGO Education yra specialūs mokomieji rinkiniai skirti profesionaliam pedagoginiam naudojimui ir yra skirtas vaikams nuo 10 metų. Rinkinio kūrime dalyvavo astronautikos, robotikos srities ekspertai, taip pat gamtos mokslų, tokių kaip matematika, fizika, informatika, dėstytojai.

Užduočių metu mokiniai tampa aviacijos ir kosmoso inžinieriais ir mokosi apie gamtos mokslus, kelia tikslus ir jų siekia, naudodami savo sukurtus robotus. Užduotys suformuluotos pagal tas pačias problemas, su kuriomis susiduria NASA inžinieriai ruošdamiesi kelionei į Marsą. Didžiausių rezultatų galima pasiekti tik dirbant komandoje, todėl vaikai mokosi ir kaip reikia tinkamai bendrauti ir dirbti grupėje. 

Šis rinkinys suteikia iki 20 akademinių valandų užsiėmimų, kuriuos galima rasti čia. Užduočių įveikimui reikalingos įvairių mokslo sričių žinios, todėl užsiėmimų metu ugdomos visos STEM sritys. 

Kosmoso iššūkiai:

1. Pasiruošimas skrydžiui į Marsą

Žmones nuo seno žavėjo Marsas, mūsų Saulės sistemos planeta, labiausiai panaši į Žemę. Įvairios nepilotuojamos misijos nuo 1960-ųjų siunčia zondus ir roverius tyrinėti planetą, tačiau ko reikėtų sėkmingai žmogaus misijai į Marsą įvykdyti?

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite pirmai misijai!

2. Aktyvuokite ryšius

Palydovinė antena yra antenų rūšis, kuri naudojama radijo bangų duomenims priimti ar perduoti. Žmogaus misijoje į Marsą ji būtų naudojama pranešimams perduoti tarp Žemės ir Marso. Radijo bangos sklinda šviesos greičiu, o kadangi atstumas tarp Žemės ir Marso yra kintamas, apytiksliai galimas signalo vėlavimas trunka nuo keturių iki dvidešimt keturių minučių.

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

3. Įgulos paruošimas

Įgula misijoje į Marsą turi ištverti tamsą, gravitacijos trūkumą ir izoliaciją. Mėnulio bazė galėtų būti naudojama ekipažui tam paruošti tiek fiziškai, tiek protiškai. Žemėje Marso misijų sąlygoms imituoti naudojama tyrimų stotis Antarktidoje.

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

4. MSL Robotas

Marso mokslo laboratorijos (MSL) robotas yra radioizotopu termoelektriniu varikliu varomas roveris, kuris Marso paviršių tyrinėja nuo 2012 m. Naudodamas įvairius grąžtus, samtelius ir kitą įrangą, robotas gali tirti Marso klimatą ir geologiją.

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

5. Palydovo paleidimas

Ryšio palydovas perduoda ir sustiprina radijo bangas iš orbitos, nukreiptos į Žemę, į skirtingas Žemės vietas. Radijo bangos skrieja tiesia linija, todėl tarp siuntėjo ir imtuvo turi būti regėjimo linija. Orbitoje esantys palydovai yra geriau pritaikyti regėjimo linijos su Marsui palaikymui nei Žemės antenos. Jų taip pat sąlyginai neveikia elektromagnetiniai trukdžiai ar atmosferos sutrikimai.

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

6. Uolienų pavyzdžių rinkimas

Tiriant uolų sudėtį iš Marso paviršiaus, mokslininkai gali geriau suprasti jos paviršiaus istoriją ir evoliuciją. Organinės molekulės, kuriose yra anglies ir vandenilio, ypač domina, nes jos siejamos su biologiniais procesais ir potencialiais gyvenimo rodikliais.

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

7. Užtikrintas energijos tiekimas

Saulės jėgainės susideda iš kelių saulės kolektorių ir yra naudingos kaip energijos tiekimas kosmoso tyrimams. Saulės kiekis planetoje mažėja didėjant atstumui iki Saulės. Tai reiškia, kad Marsas gauna mažiau nei pusę saulės kiekio, kurį turime Žemėje. Tačiau turint pakankamai didelę saulės jėgainę, gali būti sukurta daug energijos!

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

8. Paleidimo iniciavimas

Atstumas tarp Žemės ir Marso labai skiriasi, ir jie yra arčiausiai vienas kito maždaug kas 2 metus. Arčiausiai jų yra apie 55 milijonai km, o tai suteikia patogią starto galimybę. Raketa, skrendanti į Marsą, pirmiausia turi pasiekti didesnį nei 11 km / s įsipegėjimo greitį, kad atsiplėštų nuo Žemės gravitacijos, o tada pradeda kelionę į Marsą, kuris trunka maždaug 150–300 dienų.

Paspauskite ant paveikslėlio ir pasiruoškite misijai!

Rinkinyje rasite:

  • Tris 61 cm x 91 cm dydžio mokymosi kilimėlius

  • Vieną 122 cm x 183 cm Marso tematikos iššūkio kilimėlį

  • 1418 Marso tematikos LEGO elementus
nasa kosmoso iššūkis lego education
nasa kosmoso iššūkis lego education

Pagrindinės mokymosi vertybės:

  • Bendradarbiavimo įgūdžių gerinimo veiklos

  • Lengvai suprantamas pradžiamokslis į robotikos mokslą
  • STEM pagrindų lavinimas ir jų panaudojimas realiame gyvenime
  • Inžinerijos ir mechanikos mokslų užduotys

Išplėskite programavimo ir mokymosi galimybes:

  • Išmokite konstruoti, testuoti ir kritiškai įvertinti robotus
  • Supraskite esminius programavimo siekius, algoritminiam mąstymui gerinti
  • Praktikuokitės dirbti su sensoriais, motoriukais ar LEGO Education EV3 valdikliu
close
SPIKE Essential urvo automobilis pamokos planas

Norite daugiau?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškius ir naujienas apie akcijas, konkursus ir pamokų planus sužinosite pirmieji!

Mes naujienlaiškius siunčiame 1 - 2 kartu per mėnesį su svarbiausiomis naujienomis

Papildoma informacija

Gamintojas

LEGO® Education

Detalių skaičius

1418

Amžiaus kategorija

10+

Pamokų skaičius

8 pamokos

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “STEM mokymo priemonė NASA “Kosmoso Iššūkis””

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojama kartu